Diğer Fonksiyonel Burun Ameliyatları

16 Mart 2015 - Rino tarafından eklendi

Alt konka submukozal rezeksiyonu

Alt konka (burun etleri) büyüklüğünün kemik iskeletinin kalınlığına bağlı olduğu durumlarda radyofrekans ile dokunun küçültülmesi sorunu çözmez. Bu durumlarda yapılması gereken burun etinin üzerini kaplayan mukozanın korunup iskelet kısmındaki kalınlığım alınmasıdır. Böylece burun tıkanıklığına yol açan ve burun içinde hacim oluşturan burun etleri küçülmesine rağmen yapmaları gereken fonksiyonları da yerine getirmeye devam edeceklerdir.

Nasal Valv cerrahisi

Havanın burun boşluğuna girdiği bölgeye nasal valv adını vermekteyiz. Bu giriş bölgesindeki darlıklarla birlikte deviasyonu da olan hastalarda tespit edilmez ve sadece deviasyon düzeltilir ise hastanın nefes alma sorunu devam eder ve ameliyat başarısız olur. Bu nedenle bu bölgenin doktor tarafından özellikle incelenip tıkanıklığa yol açan açısal bir darlık olup olmadığı ortaya konmalıdır.

Eczanelerde satılan burun açıcı ya da horlama engelleyici burun bantları aslında basitçe bu bölgeyi genişleterek soluğu rahatlatmaktadır.Ancak sürekli olarak burun bantlarıyla yaşamak da mümkün olmadığından bu bölgeye uygulanacak kalıcı cerrahi tekniklerle nasal valvin genişletilmesi mümkündür.
Nasal valv cerrahisi deviasyon ameliyatları, burun estetik ameliyatları ve diğer cerrahilerle birlikte yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir.

Balon sinoplasti

Kronik sinüzit tedavisinde çığır açmış ve hala günümüzün en önemli tekniği olan FESS ameliyat tekniği ile birlikte kullanılan ve ameliyatın güvenliği, süresi konusunda son derece yardımcı bir yöntemdir. Burun içerisinde polip oluşumu olmayan ve sadece sinüs kanallarının darlığı nedeniyle oluşmuş sinüziti olan hastalarda tek başına kullanılabileceği gibi tam bir sinüs cerrahisi gerektiren hastalarda da enstrüman olarak son derece yararlıdır.

Kliniğimizde yapılan sinüzit cerrahilerinde Balon sinoplasti yöntemi başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için randevu almanızı rica ederiz.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER