Fonksiyonel Burun Ameliyatları

16 Mart 2015 - Rino tarafından eklendi

Nefes Aldıran Operasyonlar

Burun tıkanıklığı yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve sık karşılaşılan bir sorundur. Basit bir üst solunum yolu enfeksiyonu sırasında bile bir kaç gün burun tıkanıklığı yaşayan kişilerin uyku kalitesi ve günlük yaşamları bu durumdan olumsuz etkilenir. Eğer burun tıkanıklığı sürekli hal alırsa bu sorun uyku kalitesinde bozulmalara da yol açacağından dolayı tüm yaşamımızı etkisi altına alabilir. Burun tıkanıklığına yol açan hastalıklar çoğu zaman ilaç tedavileri ile iyileştirilebilse de, bazı durumlarda cerrahi müdahaleler gerekebilir.

Ancak burun ameliyatı ile giderilebilen ve cerrahi müdahalenin zorunlu olduğu durumlarda fonksiyonel burun ameliyatları yapılır. Yapılacak müdahaleler kişinin rahatsızlığına uygun olarak değerlendirilir ve kişi operasyon öncesi detaylı olarak bilgilendirilir. Tam donanımlı hastane ortamında maksimum 1 saatlik operasyon sonrası hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Cerrahi müdahaleden 3 gün sonra kontrole gelen hasta, ameliyatın 5 gün sonrasında günlük hayatına tam olarak dönebilir.

Nasal Septum Deviasyonu (Deviasyon), Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi (FESS), Radyofrekans ile Burun Etlerinin Küçültülmesi, Konka Bülloza Cerrahisi, Alt Konka Submukozal Rezeksiyonu, Balon Sinoplasti ve Nasal Valv Cerrahisi yöntemleri, nefes aldıran fonksiyonel burun operasyonlarındandır. Gerçekleştirilen fonksiyonel burun operasyonu sonrası bireyler kalitesiz uyku, nefes alma ve konuşmakta zorlanma gibi sıkıntılardan kurtulmuş olur.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER