Yüz Germe Ameliyatları

12 Şubat 2017 - Rino tarafından eklendi

Yüz Germe Ameliyatları

Nedir?

Yüzün herhangi bir bölgesinde veya tamamında meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve daha genç bir görünümün elde edilmesi amacıyla uygulanan cerrahi müdahaleler yüz germe ameliyatları olarak adlandırılır. Özellikle alın, göz çevresi, yanak ve dudak kenarlarında ilerleyen yaş ile birlikte görülen sarkmalar kliniğimizde uygulanan yöntemler ile giderilebilmekte ve cilt çok daha gergin bir görünüm kazanabilmektedir.

Nasıl yapılır?

Endoskopik olarak uygulanan yöntemler yüzün hem doku hem de cilt durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatları alın, göz çevresi ve yanaklarda istenen sonuçları verir. Fakat alt yüz bölgesi için farklı metotların devreye sokulması gerekmektedir. Boyun dahil olmak üzere alt yüz bölgesi için klasik cerrahi yöntemlerin uygulanması zorunludur. Bu yöntemde izler kulak arkasında kalır. Diğer yöntemlerde hafif izler kalsa dahi, sosyal iletişim mesafesinde izlerin fark edilmesi mümkün olmamaktadır.

Orta Yüz Gençleştirme Ameliyatları

Nedir?

Alın, göz civarı, kaş, göz altı torbaları, burun, yanak çukurları ve ağız kenarlarını içeren bölge orta yüz olarak adlandırılır. Yüzün bu bölgelerine yapılan cerrahi müdahaleler de orta yüz gençleştirme ameliyatlarıdır. Bu cerrahi müdahalelerin temel maksadı cildi daha genç ve daha gergin bir görünüme bürümektir. Bu nedenle farklı yöntemler kullanılabilir.

Ne zaman yapılmalıdır?

Cilt altı bağ ve destek dokuları zamana yenik düşerek diriliğini ve formunu kaybeder. Bu durum ciltte sarkmaları beraberinde getirir. Özellikle 40’lı yaşlar ile birlikte baş gösteren sarkmalar durumunda cerrahi yöntemler devreye sokularak yüz eski formuna yeniden kavuşturulabilir. Cilt kalitesinin belirgin bir şekilde düşmesi beklenmeden, sarkmalar nedeniyle rahatsızlık duyulmaya başlanması ile birlikte ameliyatların gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER