Diamond Rinoplasti

14 Kasım 2015 - Rino tarafından eklendi

Burun estetiğinde yeni bir dönem, Diamond Rinoplasti

Burun estetik ameliyatları tüm dünyada estetik ameliyatlar arasında en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün ifadesini ve güzelliğini çok etkilediği için, iyi yapılmış bir burun ameliyatının hem sağlık hem de estetik açıdan katkısı büyüktür. Yıllarca bu ameliyatlar burun kemikleri kırılarak yapıldığı için ameliyat sonrası dönemde şiddetli şişme, morarma gibi yan etkiler görülmekte idi. Ayrıca kemilerin kırılması ve kaynaması sırasında istenmeyen, kontrol edilemeyen yanlış iyileşme ve şekillenmeler ortaya çıkabiliyordu.

Teknolojinin sağlık alanındaki gelişmesi burun ameliyatlarında da yeni bir devir başlattı. Yüksek frekanslı titreşimlerle çalışan piezocerrahi sayesinde kemik gibi sert dokuları kırmadan şekillendirmek ve ince detaylarla çalışabilmek mümkün oluyor. Paris’ten Dr.Olivier Gerbault’un geliştirdiği diamond bir uç ile burnun kemik iskeletini şekillendirerek çok daha emniyetli ve öngörülebilir sonuçlar veren diamondrhinoplasty tekniğini burun estetik ameliyatlarında rutin olarak kullanıyoruz.. Bu teknik ile eğer hastamızın morluk ve şişlik oluşmasına yol açan özel bir hastalığı ya da cilt yapısı yoksa, ameliyat sonrası dönemde hafif bir şişlik dışında ciddi bir morarma görülmemektedir.

Benim de içinde bulunduğum International Rhinoplasty Research Society’nin üyesi olan Dr.Gerbault’un geliştirdiği bu teknik inanıyorum ki tüm dünyada hızla yayılarak burun ameliyatlarının rotasını değiştirecektir.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER