Burun Ucu Estetiği

16 Mart 2015 - Rino tarafından eklendi

Burun ucu estetiği nedir?

Sadece burun ucundaki şekil bozuklukları için yapılan ve burnun kemik çatısında hiç bir işlem yapılmayan burun estetiği ameliyatlarına Burun Ucu Estetiği (Tip Plasti) adı verilir. Tip plasti ameliyatlarında şişlik ve morluk neredeyse hiç gözlenmez. Üstelik sadece burun uç bölgesinde çalışıldığından dolayı iyileşme süresi de daha kısadır.

Burun ucu ifademizin de belirleyici bir unsurudur. Burun ucunun dudakla yaptığı açı ne kadar düşükse, yani burun ucu ne kadar aşağıya bakıyor ve uzun ise, ifade de o oranda sertleşir. Özellikle erkeklerde, burun dudak açısının düşüklüğü sinirli görünüme yol açmaktadır.

Burun ucu aşağı doğru normalin dışında olacak şekilde eğimliyse hastanın nefes almasında sıkıntıya yaratır. Burun kanatlarının büyük olması ise, burun deliklerinin de çok geniş görünmesine sebep olur.

Burnun uç kısmındaki kıkırdaklar kimi hastalarda birbirinden ayrı ve büyük olabilme durumuna Bulböz Burun (Bullbous Nose) denilmektedir. Karşıdan bakıldığında burun ucu ortadan ayrıkmış gibi görünür. Bu da insanların özellikle burun ucumuza bakarak konuşmasına olanak tanır.

Yukarıda sayılan burun ucu ile ilgili sıkıntıları gidermek, burun ucu kıkırdaklarını yeniden şekillendirilmek için hastane ortamında ortalama yarım saat süren basit bir uygulama gerçekleştirilir. Bu uygulama burun ve dudak açısını iyi ayarlamak bakımından iyi bir tekniktir. Alçı ve tampona gerek olmadığı için nefes almada da sıkıntı yaşanmamaktadır. Burun ve göz çevresinde morarma ve şişlik olmaz, oluşabilecek ödem de kısa sürede geçer. Kişinin hastanede kalmasına gerek olmadığı gibi sosyal yaşantısına ve işine de kısa sürede dönebilir.

 

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER