Çene Estetiği

12 Şubat 2015 - Rino tarafından eklendi

Çene estetiği

Nedir?

Yüz görünümünün estetik olabilmesi için tüm organların birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle burun ile çenenin dengeli bir görünümde olması gerekir. Bu dengenin mevcut olmadığı yüz hatlarına sahip olanlar için çene bölgesine uygulanan cerrahi müdahale çene estetiği olarak adlandırılır. Çenenin geride olması burnun daha büyük görünmesine neden olurken, çenenin ileride olması da ortodontik sorunları beraberinde getirebilir.

Çene estetiği nasıl yapılır?

Burun kökü, tabanı ve çene çizgisinin gerisinde olan çene yapısına mutlaka cerrahi bir müdahale yapılması gerekmiyor. Bu durumda hastanın çenesine basit bir dolgu uygulaması yapılarak çenenin öne çıkarılması sağlanabiliyor. 18 ay kalıcı olan bu dolgunun belirli periyotlar ile tekrarlanması gerekiyor. Cerrahi müdahaleler ile daha net ve kalıcı neticeler elde etmek mümkündür.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER