Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi (FESS)

4 Mart 2015 - Rino tarafından eklendi

Kronik sinüzit tedavisinde hem hastalığın iyileşmesi hem de tekrarlamaması için burun ve sinüs kanallarının açılması konusunda çağımızın en iyi ve kabul edilmiş cerrahi yöntemi FESS dir. Bu teknikte burnun ve sinüslerin içini endoskopik cihazlar sayesinde görerek hasta olan dokuları temizleme ve tıkalı olan sinüs kanallarını açma şansına sahibiz. Sinüsler anatomik olarak kafamızın içinde ve birçok önemli damar ve sinire komşu olduklarından bu cerrahiyi yapan hekimin deneyimi ve becerisi oldukça önem kazanmaktadır.

Klasik tekniğe ek olarak kullandığımız balon sinoplasti enstrümanları sayesinde çok daha emniyetli şekilde bu ameliyatları gerçekleştirmekteyiz.
Burun içerisinde polip dediğimiz oluşumlara yol açmış kronik sinüzitli hastalarda da en iyi tedavi FESS tekniği olup polipler temizlendikten sonraki dönemde uzun süre takip ve alınacak önlemlerle yeniden polip oluşumu engellenebilmektedir.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER