Thermage – Cilt Gençleştirme

12 Şubat 2017 - Rino tarafından eklendi

Thermage – Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız gençleşme: THERMAGE

Teknolojinin en üst düzeyde kullanılabildiği günümüzde genç bir görünüme kavuşmak için mutlaka cerrahi müdahale geçirmek gerekmiyor. Son yılların en popüler ve en genç yöntemlerinden biri olan thermage sayesinde ameliyat olmadan yaşınızdan çok daha genç görünmeniz mümkün hale gelmiş durumda.

Devrim niteliğinde teknoloji!

Çok yeni olmasına karşın ciddi düzeyde bir ilgi ile karşılaşan thermage yöntemi özlediğiniz genç görünümü size neştersiz, acısız, ağrısız ve lekesiz bir şekilde sunuyor. Genç görünmenin yanı sıra bazı problemlerin de giderilmesine olanak tanıyan thermage teknolojisi bireylerin uygulama sonrasında günlük yaşamlarına hemen geri dönebilmeleri ile de dikkat çekiyor. Yüz germe operasyonlarının gözden düşmesine neden olan ve devrim niteliği taşıyan bu yöntemde cildi gençleştirmek için özel radyo frekans dalgaları kullanılıyor.

Thermage size ne kazandıracak?

Yurt dışında uzun süredir kullanılan ve ülkemizde de faydalarından kısa bir süre önce istifade edilmeye başlanan thermage yöntemi sonrasında cildin genç bir görünüme bürünmeye başlamasına neden olan kollajen üretiminin artmasıdır. Zamanla çoğalan kollajen cildin diri, genç ve gergin bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Göz çevresindeki sarkmalardan ve yorgun bir yüz ifadesinden kurtulmak için thermage yöntemini devreye sokabilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkların yok olması, sarkma meydana gelen bölgelerin toparlanması maksadıyla da bu teknolojiden yararlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda selüloit gözlemlenen bölgelerde düzelme de sağlıyor.

Thermage uygulanırken acı hissediliyor mu?

Tek bir seansta cildinizin yumuşak bir şekilde toparlanmasını sağlayan thermage uygulaması esnasında acı hissetmiyorsunuz. Ancak saliseler ile ifade edilebilen kısa süreli derin ısı hissi meydana gelebilir. Bu ısı thermatip cihazının cildinizin altındaki kollajenlere ulaştığının göstergesidir. Uygulama sırasında açığa çıkan CRF enerjisi ısı hissine neden olabiliyor.

Thermage yöntemini kimler uyguluyor?

Kolay bir yöntem olmasına karşın uzmanlık gerektiren thermage uygulaması kesinlikle bu alanda eğitim almış bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Yüz germe ameliyatı mı, thermage yöntemi mi?

Yüz germe ameliyatlarında daha net ve daha kısa sürede netice alındığı bir gerçektir. Ancak ameliyat korkusu olanlar veya çeşitli sağlık sorunları nedeniyle cerrahi müdahaleye sıcak bakamayanların imdadına thermage yöntemi yetişiyor. Güvenli ve bir o kadar da ağrısız gerçekleşen thermage metodu sayesinde ameliyatsız genç bir cilt elde etmeniz mümkündür.

Thermage uygulaması öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmeli?

İleri teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen thermage uygulaması sonrasında beslenme şekline ve yaşam tarzına dikkat edenler, genç cilt görünümlerini çok uzun bir süre koruyabiliyorlar. Bu uygulama makyaj yapılmasına ve çeşitli kozmetik ürünlerin kullanılmasına engel değildir. Aynı zamanda ileride farklı estetik operasyonlara onay vermenize de engel olmayacaktır. Uygulama öncesinde aç kalmanız, kan vermeniz ve benzer hazırlıklar yapmanız gerekmiyor. Uygulama sonrasında ciltte çok hafif kızarıklık veya şişme meydana gelebiliyor. Ancak bu görünüm günlük yaşamınıza geri dönmenizi engelleyecek düzeyde olmayacaktır.

Thermage uygulamasının zararı var mı?

Dünya genelinde 190 bin kişi thermage uygulamasından faydalanarak genç bir görünüme kavuşmuştur. Şimdiye dek bu metodu kullananlar arasında yan etki görülenlerin oranı sadece yüzde 0,4’ten daha az bir orana tekabül ediyor. Bu veriler de göz önünde bulundurulduğunda metodun son derece güvenli olduğunu belirtmek güç olmayacaktır.

Thermage için ödenmesi gereken ücret nedir?

Hastanın cilt durumunu ve uygulama yapılacak olan bölgeyi incelemeden net bir rakam vermek mümkün değildir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye ve cildin uygulama öncesi durumuna bağlı olarak thermage yönteminin maliyeti değişkenlik gösterebilmektedir. Hekim tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra hastaya uygulama öncesinde net bir maliyet bilgisi verilmektedir.

Etiketler
Op. Dr.
Abdülkadir Göksel

dr@drgoksel.com
+90 216 302 69 00 İLETİŞİME GEÇ
Hastalarımızın Yorumları
gorusler
2 yıl önce geçirmiş olduğum burun ameliyatı sonrasında çöken burnumu tecrübeniz ve maharetli elleriniz sayesinde hem sağlığına hem de yüzüme yakışan görünüme kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederim..

Özge Kıray Yiğit
Abdulkadir Göksel Bey'e 2.5 yıl önce hem sinüzit, hem deviasyon hem de estetik ameliyatı oldum. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Şu an hiç problemin kalmadı.Teşekkür ederim

Seyma Sagiroglu
Keşke diyorum bazen ilk ameliyatımı ona olsaydım..Çok tşk ederim Göksel bey,sizi çok seviyorum ,güzel bir burna kavuşturdunuz beni:).

Ecehan Bazlar
Solunum yolu enfeksiyonu ve migren şikayeti yüzünden Dr.Goksel bey ile tanıştım .Şuan cok kalite nefes alıyorum ve migren şikayetim yok.Çok teşekkür ederim

Tuğçe M.
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

Sanal Burun Ameliyatı

Profilden (yandan) çekilmiş, burnunuzu net olarak gösteren bir fotoğrafınızı bize gönderin, üzerinde çalıştıktan sonra yüzünüze uygun ve ameliyat sonrası olması planlanan yeni burun şeklinizi sizinle paylaşalım.

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER